Karate bővebben

A karate elsősorban életforma és nem sport. Így nemtől és kortól, adott esetben még egészségi állapottól is függetlenül, mindenki által gyakorolható. Művelői számára egészséges életmódot jelent, és helyes gondolkodásra tanít.

Az állandó gyakorlás nem csak lelki békét nyújt, hanem biztosítja a magas szintű összpontosító képességet, a mindennapi események, történések megértését, valamint a megoldó készséget a nehéz helyzetekben, és mindenkor a jó út felé vezérel. Nem szabad elfelejteni, hogy a harcművészettel való foglalkozás nemcsak egyszerűen fizikális tréning, hanem egyben törekvés arra, hogy egy olyan harcost alakítsunk ki magunkban, aki képes testét és lelkét egyaránt uralni.

A fő cél a harcművészetek minden egyes művelőjének, hogy törekedjen arra hogy fejlessze és megvalósítsa Önmagát a saját korlátai túllépve, a folyamatos gyakorlás és tanulás árán.
A harcművészet egy olyan fizikai és szellemi aktivitás , mely mindenki számára alkalmas függetlenül a vallása , bőrszíne, neme vagy életkorától.
A harcművészet minden korosztály számára alkalmas , segíti, hogy szellemileg , fizikailag , lelkileg fittek maradjunk.

Busidó által vallott értékek

Övvizsga: Mindenki, aki rendszeresen edzett, a vizsgán fokozatban előre léphet, ha az addig tanult gyakorlatokat megfelelően mutatja be.

Három övfokozati rendszerrel dolgozunk. Megkülönböztetünk óvodás, gyerek és felnőtt fokokat, mivel természetesen e három korosztály iránt nem támasztható ugyanolyan követelmény.

Edzőtábor: Minden évben többet is szervezünk. Ezek lehetnek külföldi, vidéki és budapesti, illetve bentlakásos vagy bejárós jellegűek.

Nyári táborok: Ide nem kizárólag karatés tanítványainkat várjuk, részt vehetnek külsős gyerekek, felnőttek is!

Magán órák: Lehetőség van magánoktatásra is. Ezeket látogathatja bárki, illetve olyanok, akik járnak a csoportos foglalkozásra is, de szeretnének még inkább elmélyülni tanulmányaikban.

Tradicionális fegyver használat: Lehetőség van tradicionális fegyverek használatának elsajátítására. Ilyen például a kard, sai tőr, nunchaku, kama, bot és egyebek.

Magyarországon 1989 óta működű karate szervezet. Tagja a Karate-do International nemzetközi szervezetnek, valamint hivatalosan elismert a Magyar Karate Szakszövetség által.

Tradicionális Okinawai Goju-ryu karatéval foglalkozunk.

Világszövetségünk vezetője, kancho Rony Kluger. www.karatedoi.com

Magyarországi vezetője, renshi Miskolczi Attila .

Chonjun Miyagi okinawai karatemester által alapított karateirányzat. Dojo -ja ( edzőterme ) a Jundokan, ma is a goju stílus világközpontja. Tanulóink ezt a karatestílust, a goju-ryu-t gyakorolják. Szövetségünk pedig tagja az Okinawa Goju-ryu Karate-do Kyokai –Jundokan nevű nemzetközi stílusszervezetnek.

Tovább is lehetne sorolni a KARATE adta előnyöket: figyelemben, kreativitásban, mozgáskoordinációban, személyiségfejlődésben, fegyelemben mégis inkább azt javaslom, próbáljátok ki!

A stílus néhány jellemzője

  •     Kis küzdőtávolságból folytatott küzdelem,
  •     Köríves technikák,
  •     Mint nevéből is adódik, a lágy és kemény mozdulatok kombinálása
  •     Bizonyos szint után tradicionális fegyverek használata
  •     Folyamatos harc
  •     Tai sabaki (kitérés a támadás elől)

Lévén stílusunk harcművészet, ahol az ősi gyökerekből adódóan a küzdelem nem győzelmet vagy vereséget, hanem akár életet vagy halált jelentett, a sportkaratéval ellentétben nálunk nincsenek tiltott felületek vagy tiltott technikák. A hatásos és hatékony elemek alkalmazását tanuljuk, puszta kézzel vagy fegyverrel. A sérüléseket megelőzi, hogy ezeket mindenki azon a szinten tanulja, ahol képes a megfelelő kontrollra, s a folyamatos gyakorlás során mindenki eljuthat a belső önfegyelem és a külső önvédelem eleinte elképzelhetetlen szintjére.