A tradicionĂĄlis karate a test, a szellem Ă©s a lĂ©lek mƱvĂ©szete. Nem csupĂĄn fizikĂĄlis trĂ©ning, hanem törekvĂ©s olyan harcossĂĄ vĂĄlni, aki kĂ©pes a testĂ©t Ă©s lelkĂ©t egyarĂĄnt uralni. A karate nem csak az önvĂ©delem eszköze: gyakorlĂĄsa javĂtja a vĂ©rkeringĂ©st, fejleszti a fizikumot, mozgĂĄsanyaga a test valamennyi izmĂĄt Ă©s ĂzĂŒletĂ©t igĂ©nybe veszi, ily mĂłdon egĂ©szsĂ©gmegĆrzĆ, kondicionĂĄlĂł hatĂĄsĂș.
A karatĂ©ban az övek szĂne jelzi, hogy viselĆjĂ©nek milyen a tudĂĄsszintje. A kezdĆk fehĂ©r övet viselnek, Ă©s a szĂnek annĂĄl sötĂ©tebbek, minĂ©l elmĂ©lyĂŒltebb a karatĂ©ka tudĂĄsa. A fehĂ©r övtĆl a barna övig âkyuâ, vagyis tanulĂł fokozatokrĂłl beszĂ©lĂŒnk. Aki elĂ©rte a fekete övet, âdanâ-okat szerezve fejlĆdhet tovĂĄbb.
A technikĂĄk a test Ă©rzĂ©keny pontjaira irĂĄnyulĂł rĂșgĂĄsokban, ĂŒtĂ©sekben Ă©s vĂ©dĂ©sekben összegzĆdnek. AlapvetĆ filozĂłfia, hogy âa karatĂ©ban nincs elsĆ tĂĄmadĂĄsâ, ezĂĄltal a harcmodor a vĂ©dekezĂ©sre Ă©pĂŒl.
A karate eszközei Ă©s gyakorlatai egy olyan cĂ©lt szolgĂĄlnak szĂĄmunkra, melyeken keresztĂŒl jobban megismerhetjĂŒk sajĂĄt szemĂ©lyisĂ©gĂŒnket, a bennĂŒnk rejlĆ lehetĆsĂ©geket Ă©s hatĂĄrokat.
A karate tanulĂĄsa segĂt, hogy ezeket fejlesszĂŒk Ă©s az Ă©let egyĂ©b terĂŒletein is hasznĂĄlni tudjuk.
NemtĆl Ă©s kortĂłl, egĂ©szsĂ©gi ĂĄllapottĂłl fĂŒggetlenĂŒl,
gyakorolhatĂł!